Vytvořit nový účet Ztracené heslo

Pro váš lepší zážitek z nakupování používáme cookies. Více informací.

Co dělat, aby vaše šperky zůstaly stále krásné?

Při odchodu z domova si je nasaďte jako poslední a po příchodu odložte jako první. Vadí jim totiž make-up, parfémy, pot i domácí chemie. Neberte si je na sport, do sprchy a na těžkou práci, vyhýbejte se kontaktu s drsnými a tvrdými předměty, protože zvláště opál, perly a turmalín jsou velmi jemné a mohly by se poškrábat.

Perly obsahují vodu a proteiny a pokud se jejich obsah sníží, vysychají a mohou popraskat. Choďte spát bez šperků a odkládejte je do krabiček s textilem. Nepřítelem našich šperků je nejen parfém, alkohol, chemické produkty, ale také citrón, kyseliny, mýdlová voda, lak a chlór. Většina kamenů je na chemii velmi citlivá.

Nikdy je nečistěte kartáčkem a abrazívním chemickým prostředkem. Použijte nejraději hadřík z mikrovlákna nebo jelenici. Hadřík může být mírně navlhčený nebo namočený v kapce olivového oleje. Čas od času můžete šperky ponořit do vody se špetkou mořské soli.

Korál můžete očistit hadříkem namočeným v mýdlové vodě nebo ho na jednu až dvě hodiny ponořit do mírně slané vody. Pokud je zašlý, přidejte dvě polévkové lžíce sody na jeden litr vody a vyčistěte hadříkem s kapkou olivového oleje. Na perleť a perly nikdy nepoužívejte mýdlovou vodu.

To, že šperky časem ztrácejí svůj lesk, je zcela přirozené a v žádném případě to není známkou špatné kvality!